24 752 zł dla pani Stanisławy za potrącenie przy cofaniu samochodu

Pani Stanisława P. w dniu 10.02.2012r. była w drodze do apteki kiedy została potrącona przez cofający pojazd, którego kierowca nie zachował należytej ostrożności i nie obserwował dostatecznie uważnie otoczenia podczas wykonywania manewru.

Na skutek uderzenia, Poszkodowana straciła przytomność i została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu gdzie zdiagnozowano: stłuczenie głowy, wstrząśnienie mózgu, złamanie podudzia, zwichnięcie stawu oraz ogólne potłuczenia ciała. Konieczne było przeprowadzenie operacyjnego zespolenia złamań. Poszkodowana na skutek przedmiotowego zdarzenia ma problemy z chodzeniem, silne dolegliwości bólowe, wymaga stałej opieki osób trzecich w podstawowych czynnościach życia codziennego.

Ubezpieczyciel przyznał kwotę 9 000.00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz 752.00 zł tytułem kosztów opieki osób trzecich. W naszej ocenie, wypłacona kwota była znacznie zaniżona, biorąc pod uwagę stan zdrowia Poszkodowanej, wobec czego wystąpiliśmy z powództwem przeciwko Ubezpieczycielowi.

Po przeprowadzeniu postępowania sądowego, w dniu 30.10.2013r. zapadł wyrok. Na jego mocy, pani Stanisława otrzymała dodatkowo kwotę 15 000 zł tytułem dopłaty do zadośćuczynienia.